*mdb* Community
Nisi ulogovan. Ako si prvi put na nasem forumu, registrujse se! Nemas pristup forumu dok si gost. Hvala na poseti!
*mdb* Community
Nisi ulogovan. Ako si prvi put na nasem forumu, registrujse se! Nemas pristup forumu dok si gost. Hvala na poseti!
*mdb* Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortal*SearchLatest imagesRegisterLog inGallery
Forum je prestao sa radom decembra 2011. god. Sad

 

 Kako poboljsati FPS?

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Mlacko
Kontributor
Kontributor
Mlacko


Godina/Age : 28
Male Location: : Nis,Centar
Poeni : 351
Broj poruka : 547
Datum registracije : 2010-02-09
Kazneni nivo : 0%

Kako poboljsati FPS? Empty
PostSubject: Kako poboljsati FPS?   Kako poboljsati FPS? EmptyTue Mar 09 2010, 17:13

Prva stvar koju treba da uradite pre bilo kakvog podešavanje je da proverite da ste u Couter Strike-u u opcijama za video podesili Open GL i rezoluciju od 800 x 600 pixela, naravno mozete da stavite i vise ali onda mozete ocekivati pad FPS-a. Pošto je Counter Strike zasnovan na FPS sistemu, njihov broj je veoma bitan za što bolji rad same igre. Broj FPS-a možete videti tako što će te u konzoli ukucati net_graph 3.

Zašto imam malo fps-a i zašto varira?
- Posledica toga je tako reći slaba mašina. Minimum potreban da bi CS radio je 384 SD RAM memorije, 1.7 P4 procesor, grafička sa 64 RAM memorije npr. 'GeForce 3', HDD sa 7200 obrtaja, pod uslovom da vam Windows ispravno funkcioniše. Na toj mašini moće se postići od 55 - 70 fps (55 kada je "gužva").

Zašto imam 60 fps-a, a znam da imam relativno bolju mašinu od gore pomenute?
- Odgovor na ovo pitanje je zato što vam je uključen V-Sync. V-sync postavlja granice FPS-a u zavisnosti od toga na koliko Hz vam radi monitor. V-sync možete ugasiti tako što će te otići u opcije vaše grafičke karte Desni klik na Desktop-->Properties-->Settings-->Advanced-->Tab gde piše model vaše grafičke i u opcijama će te naći V-sync on. Stavite na off.

Zašto mi je FPS 72, a prošao sam oba prethodna koraka ?
- Otvorite konzolu i ukucajte fps_max 100.

Može postojati dosta razloga zašto FPS može biti nizak. Opisani su neki od najčešćih problema.
Back to top Go down
Kidades
Administrator
Administrator
Kidades


Godina/Age : 29
Male Location: : Niš, Duvaniste
CS nick : Nova Lion
Poeni : 775
Broj poruka : 2627
Datum registracije : 2008-10-13
Kazneni nivo : 0%

Kako poboljsati FPS? Empty
PostSubject: Re: Kako poboljsati FPS?   Kako poboljsati FPS? EmptyTue Mar 09 2010, 17:26

Ovo bi trebalo da ide u saveti/tutoriali. Pomeri ga tamo kad mozes.
Ali opet super kontribucija. Potrudi se da dobijes Kontributor rank.

I jos nesto:

To nije minimum za CS. Minimum da bi cs mogao da se igra je 256RAM, 8MB graficka (ali da je procesor jak) i 1 GhZ procesor. Sa ovim specifikacijama CS bi radio sa oko 30 fps sto je vise nego dovoljno. FPS bi onda naglo varirao zavisno od situacije u igri. Tu se stavi fps_max 25 ili 30.
CS cak i ne trazi graficku, ima mod gde ce umesto prostora od graficke da uzima prostor od RAM ili HDD. Jedino sto mora je da graficka ima bolji 3D (ove preko 8 ili malo njih sa 8 ).

A za ove super-kompijutere fps treba da se stavi na 1000 i preko net graph da se vidi odakle pocinje da varira pa da se maximum stavi na broj na kome pocinje da varira fps.


Last edited by Kidades on Tue Mar 09 2010, 17:48; edited 3 times in total
Back to top Go down
http://www.mdb-cs.com
Tetejac
Premium clan
Premium clan
Tetejac


Godina/Age : 29
Male Location: : Beograd
CS nick : br0adCa[S]sT
Poeni : 228
Broj poruka : 316
Datum registracije : 2010-01-18
Kazneni nivo : 50%

Kako poboljsati FPS? Empty
PostSubject: Re: Kako poboljsati FPS?   Kako poboljsati FPS? EmptyTue Mar 09 2010, 17:34

sta je to
Back to top Go down
http://www.mdb-cs.com
Sponsored content





Kako poboljsati FPS? Empty
PostSubject: Re: Kako poboljsati FPS?   Kako poboljsati FPS? Empty

Back to top Go down
 
Kako poboljsati FPS?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kako
» Kako da optimizujete CS!
» Kako napraviti redakciju?
» Kako napraviti MOTD?
» Kako postaviti sliku na zid?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
*mdb* Community :: Forum :: Saveti/tutoriali/plugini-
Jump to: