*mdb* Community
Nisi ulogovan. Ako si prvi put na nasem forumu, registrujse se! Nemas pristup forumu dok si gost. Hvala na poseti!
*mdb* Community
Nisi ulogovan. Ako si prvi put na nasem forumu, registrujse se! Nemas pristup forumu dok si gost. Hvala na poseti!
*mdb* Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortal*SearchLatest imagesRegisterLog inGallery
Forum je prestao sa radom decembra 2011. god. Sad

 

 Radar :)

Go down 
AuthorMessage
????
Guest




Radar :) Empty
PostSubject: Radar :)   Radar :) EmptyTue Mar 30 2010, 20:53

Evo teksta koga sam nasao na 1 forumu, a objasnjava kako funkcionise Radar u C.S. -u
Desilo mi se da par puta podignem suigrace "bombom" u vazduh, na nevidjeno a posebno kada su suigraci na drugom nivou.
U poslednje vreme i mene su par puta ucili letenju, pa mislim da ovaj tekst moze u mnogome da pomogne kako bi se takve situacije svele na minimum.

Ovaj mali vodic ce vas uvesti u osnove koristenja radara. Siguran sam da 77% CS populacije smatra radar najbeskorisnijom "stvarcicom" u CSu, a da li je toliko beskoristan?! Mozda je to zbog toga sto vecina samo trckaraju po mapi ganjajuci neprijatelje, ne obaziruci se na to gdje su im timske kolege, ili mozda zato sto ga ne razumiju tj. ne znaju se koristiti radarom. Da nebi bilo zabune na radaru mozete vidjeti samo svoje suigrace, predstavljene tackom(°).

Sada neki osnovni pojmovi koje morate znati: Kada vas suigrac koristi radio ili voicecomm on ce na radaru svjetluckati zuto, kada je vas kolega VIP ili osoba sa C4 onda ce on biti oznacen kao crvena tacka, a ako je bacio C4 on(C4) ce na radaru svjetlucati crvenom bojom. Kada se postavi C4, na lokaciji tj. site-u na kom je postavljen on ce na radaru svetleti velikim crvenim znakom X.

Sto se tice orjentisanja prema svojim suigracima postoje tri vrste predstavljanja na radaru:

1.) Kada su suigraci na istom nivou mape kao i vi, tada su predstavljeni standardnom tackom

2.) Kada su suigraci na visem nivou mape od vas(iznad vas) tada su predstavljeni slovom T

3.) I kada su suigraci na nizem nivou mape od vas(ispod vas) tada su predstavljeni naopacke okrenutim slovom T

Nadam se da sam vam pomogao da shvatite osnove radara i slijedeci put dok budete ganjali neprijatelje po mapi obratite paznju na radaru na mjesta gdje su vasi suborci poginuli mozda se bas jedan od njih tu krije.

Nekoliko komandi za radar:

"cl_radartype 0" - Radar je providan, sto znaci da ga necemo videti jasno na nekim delovima mape, gde je svetlost jaka.
"cl_radartype 1" - Radar nije providan, i videcete sve, bez obizra gde se nalazite.

"hideradar" - Skriva radar, sto znaci da se radar nece videti u igri.
"drawradar" - Vraca radar u igru, i ponovo ga mozemo koristiti

Regards + Priest +
Back to top Go down
 
Radar :)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
*mdb* Community :: Forum :: Saveti/tutoriali/plugini-
Jump to: